

Het vegan friendly bakboek PUUR PATISSERIE is een leuk bakboek met een mooi aantal vegan recepten. Helaas staan er ook 2 recepten met het vegan icoontje in die niet vegan zijn.
Veel van de andere niet vegan recepten zijn wel makkelijk vegan te maken door bijvoorbeeld yoghurt te vervangen door een plantaardige variant of eieren door een ei vervanger zo als appelmoes, banaan of lijnzaad.
Dit recept van de energieballetjes is goed voor ongeveer 10 stuks.
Ingrediënten
Voor de energieballetjes
- 100 g dadels
- 60 g zonnebloempitten
- 20 g havermeel
- 20 g cacao
- 2 snuifjes zout
- 1 vanillestokje, optioneel
- 1 tl superfood (naar keuze: brandnetelpoeder, gerst- of tarwegraspoeder, pollen, ... ) Zelf heb ik lavendel gebruikt.
Voor het glaceren met pure chocolade
- 100 g pure chocolade
- 1 tl kokosolie
Ter versiering
- Pollen, stevia en korenbloemen of andere eetbare bloemen
- zelf heb ik lavendel gebruikt
Bereiding
Haal een uur voor je wil beginnen met dit recept de pitten uit de dadels en laat ze weken in koud water. Heb je haast, dan kun je ze vervangen door dadelpasta en meteen doorgaan met het recept.
Laat de dadels uitlekken en doe ze in de mengkom van een keukenmachine. Voeg de zonnebloempitten , het havermeel, de cacao en het zout toe. Schraap het vanillestokje uit, als je dat gebruikt, en doe het merg eveneens in de kom. Voeg het gekozen superfood toe. Pureer alles tot een glad en kleverig geheel.
Vorm met de hand circa 10 balletjes van het dadelmengsel en bewaar ze ten minste 1 uur in de koelkast.
Smelt de pure chocolade en de kokosolie en roer ze door elkaar. Doop met behulp van een houten prikker de energieballetjes met één kant in de gesmolten chocolade en decoreer ze met pollen, stevia en bloemen. Leg de balletjes op een bord.
Jennifer Hart-Smith
Uitgever: Citrus
ISBN: 9789493180062
Prijs: € 24,95

Reactie plaatsen
Reacties